Wilno, Kowno, Troki

W dniach od 30.05-2.06.2007 sześcioro naszych przedstawicieli wzięło udział w wycieczce do Wilna, Trok i Kowna. Organizatorami wyjazdu był SPON w Sopocie. Mimo typowo wycieczkowego tempa, uczestnicy byli pod wrażeniem uroków tych miejsc, a spotkanie z Matką Bożą w Ostrej Bramie pozostanie dla wielu niezapmnianym momentem. Jest to już druga, w ostatnich latach, wyprawa sponowców na Litwę.

 

Zobacz fotorelację w naszej galerii.

Wielkanoc 2007

Wszyskim koleżankom i kolegom oraz sypatykom naszego stowarzyszenia składamy życzenia zdrowych, pogodnych i błogosławionych Swiat Wielkanocnych.

Zarząd SPON

Marysia Olszewska nie żyje

W niedzielę 1 kwietnia 2007 roku zmarła nasza koleżanka Marysia Olszewska. Była przykładem jak można godnie przejść przez życie, niosąc ciężar cierpienia. Dobra, zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy i ciekawa świata. Mimo ciężkiej choroby do niemal ostatniej chwili brała udział w naszych spotkaniach. Marysiu, będzie nam brakować Twojej drobnej postaci. 

SPON w Sierakowicach

 

W imieniu wszystkich koleżanek i kolegów z naszego stowarzyszenia składamy rodzinie Marii Olszewskiej wyrazy głębokiego współczucia.

Zaproszenie dot. stwardnienia rozsianego

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego koło Kartuzy z siedzibą w Sierakowicach zaprasza wszystkich chorych, rodziny, osoby zainteresowane zagadnieniem schorzenia oraz sympatyków na spotkanie, które odbędzie się 13 kwietnia 2007 r. o godzinie 13.00 w salkach SPON przy ul. ks. Łosińskiego 1 w Sierakowicach.

Zarząd koła

Powiatowe Koło Stwardnienia Rozsianego

Z dużą radością informujemy o zaktywizowaniu się środowiska chorych na SM w naszej gminie. Działające przy SPON w Sierakowicach Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego koło Kartuzy pozyskało dwie nowe i pełne energii członkinie: Beatę Mielewczyk i Urszulę Majewską.

 

Obie panie podczas lutowego spotkania z władzami starostwa i gminy w sposób rzeczowy opisały problematykę schorzenia oraz potrzeby środowiska chorych na SM. Już 8 marca zwołano zebranie Koła, na którym wybrano nowe władze oraz uzgodniono kierunki działania grupy.

 

Oto wybrany zarząd Koła SM w Sierakowicach:

Beata Mielewczyk - przewodnicząca Urszula Majewska - wiceprzewodnicząca Mirosław Okrój - skarbnik Ryszard Blok - sekretarz

 

Nowemu zarządowi życzymy owocnej i pełnej zadowolenia pracy!

Spotkanie w SPON

Nasze spotkanie z władzami zamorządowymi możemy uznać za udane. Zaproszenie przyjęli: Starosta Kartuski Janina Kwiecień, Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, radni Powiatu Kartuskiego Irena Kulwikowska i Andrzej Olszewski, ks. Bronisław Dawicki oraz pracownik PCPR w Kartuzach Grzegorz Mikiciuk. Po krótkiej prezentacji nowego zarządu i dokonań SPON w Sierakowicach nasi goście odpowiadali na pytania zebranych. Tematyka pytań dotyczyła m.in. dofinasowania sprzętu domowego, materacy leczniczych, dostępności Internetu w całej gminie, strategii władz samorządowych wobec osób niepełnosprawnych. Przedstawiciele władz uznali celowość i kontynuowanie naszej akcji "Bezpieczna młodość, bezpieczne wakacje", okazując zainteresowanie rozszerzeniem inicjatywy na cały powiat kartuski. W trakcie spotkania zabrały głos osoby inicjujące powstanie stowarzyszenia osób chorych na stwardnienie rozsiane - Beata Mielewczyk i Urszula Majewska. Obie panie bardzo sugestywnie przedstawiły problemy ludzi cierpiących na SM , a także swoja wizję stowarzyszenia, które ogarnie opieką tę grupę. Jak zwykle, nasze niezatąpione dziewczyny z kuchni ugościły nas regionalnymi smakołykami. Jesteśmy przekonani, że tego typu spotkania powinny odbywać się regularnie.

ZAPROSZENIE

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich członków i sympatyków na spotkanie inauguracyjne zarządu SPON w Sierakowicach, które odbędzie się dnia 20 lutego 2007r. o godzinie 12.00 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. ks. Łosińskiego 1 w Sierakowicach. 

 

Zarząd SPON filia w Sierakowicach

 

Program spotkania:

  1. Przedstawienie nowych władz i prezentacja dotychczasowej działalności stowarzyszenia.
  2. Omówienie zagadnień dotyczących osób starszych i niepełnosprawnych przez dyrektor PCPR w Kartuzach p. Gabryjelę Gołatę.
  3. Miejsce osób niepełnosprawnych w strategii samorządu lokalnego - dyskusja z udziałem zaproszonych władz Starostwa Kartuskiego i Gminy Sierakowice.
  4.  Poczęstunek.

Wybory zarządu filii SPON w Sierakowicach

W związku z wygaśnięciem kadencji obecnego zarządu filii SPON w Sierakowicach zwołuje się w środę dnia 10 stycznia 2007 roku o godzinie 12.00 w lokalu przy ul.ks.Łosińskiego1 walne zebranie członków stowarzyszenia w celu wyboru nowych władz filii.

 

Zarząd filii SPON w Sierakowicach

Spotkanie wigilijne działaczy organizacji pozarządowych

W dniu 19 grudnia 2006 na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym, spotkali się działacze organizacji skupiających się przy Domu Katachetycznym w Sierakowicach.Wśród obecnych byli przedstawiciele Związku Kombatantów, Akcji Katolickiej i Spon. Zebranych, obecnością swoją zaszczycili: wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela i proboszcz parafi św. Marcina ks. Bronisław Dawicki.

"Mikołajki" 2006

Trzeba przyznać, że spotkanie mikołajkowe udało się. Duża w tym zasługa nastroju, który udało nam się wytworzyć ... i oczywiście kuchni. W klimat tego specyficznego dnia wprowadził nas modlitwą nasz duszpasterz ks. proboszcz Bronisław Dawicki, a obecność władz z centrali w Sopocie w osobach: Jurka Paneczki i Wieśka Odrobiny została dopełniona miłymi życzeniami dla nas. Tym razem zrezygnowaliśmy z łamania się opłatkiem, zostawiając tę magiczną chwilę na czas Wigili przy rodzinnym stole.

 

Nie obyło się bez tradycyjnych paczek od Mikołaja, choć z żalem trzeba przyznać, że nasz "etatowy" Mikołaj Andrzej Olszewski nie mógł z nami być w tym dniu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się ubogacenia tej imprezy: sponsorom i ekipie naszej kuchni, która przez dwa dni przygotowywała mikołajkowy stół.

 

Zobacz fotorelację w galerii.

Spotkanie mikołajkowe

Do świąt wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale już dziś pragniemy zaprosić "sponowców" i członków innych zrzeszeń działających przy Domu Katachetycznym w Sierakowicach na wspólne spotkanie mikołajkowe, które odbędzie się 6 grudnia o godzinie 12.00 w naszej siedzibie przy ul. Ks. Łosińskiego 1.

Wygenerowano w sekund: 0.10
1,081,016 unikalne wizyty