Wybory 2011

Obrazy newsów: wybory-2.jpg

                                                                                                                                                              Foto A. Król

W środę 26 maja2011 r. odbyło się walne zebranie sierakowickiej filii SPON, na którym wybrano nowe władze filii.

W imieniu ustępującego zarządu Marzena Korzeniewska podsumowała  dokonania i działania poprzedniej kadencji.

O prowadzenie części wyborczej poproszono  Barbarę Hajgiel , która z innymi członkami  z władz SPON w Sopocie:

Wiesławem Odrobiną i Januszem Serkowskim przybyła  na nasze wybory.

Dość sprawna akcja wyborcza wyłoniła nowy zarząd filii SPON w Sierakowicach:

Marzena Korzeniewska - przewodnicząca, Janina Teclaf, Małgorzata Gojtowska, Zofia Lis i Mieczysław Wereda- członkowie zarządu.  Gratulujemy nowym władzom i życzymy im owocnej pracy. Zobacz więcej zdjęć

z wyborów klikając na powyższą fotografię.

                                                                                 Maj

 

Kiermasz wielkanocny

Obrazy newsów: kiermasz0.jpg

W niedzielę 19 kwietnia , po raz drugi, odbył się kiermasz wielkanocny w sierakowickim GOK. Wyroby kulinarne

 i artystyczne związane  ze Świętami Wielkiej Nocy wystawiły koła gospodyń wiejskich z Paczewa i Lisich Jam. Po raz pierwszy swoje stoisko z ozdobami światecznymi miał także nasz SPON. Zobaczmy tę orgię kolorów  na załączonych zdjęciach. Kliknij na fotografię, aby przejść do fotogalerii.

Maj

(Przed)Świąteczne spotkanie SPON

Obrazy newsów: jajko.jpg

W środę 13 kwietnia zorganizowaliśmy tradycyjne  spotkanie  wielkanocne.  30 osób  ze smakiem skosztowało specjały przygotowane na tę okazję: zupa pieczarkowa z makaronem, krokiety z kapustą i grzybami, sałatka jarzynowa ...no i  oczywiście wypieki, w tym przesmaczny sernik Janki Teclaw. Atrakcją były też wielkanocne ozdoby wykonane przez  naszych członków. Piękne jaja, pisanki i żółciutkie kurczaczki spotkały się z dużym zainteresowaniem pozostałych gości. Już w najbliższą niedzielę ,18 kwietnia, można będzie kupić ciekawe wyroby świąteczne na kiermaszu w  sierakowickim GOK-u , gdzie nasze stowarzyszenie będzie miało także swoje stoisko, Serdecznie wszystkich zapraszamy!Kliknij  na zdjęcie , aby zobaczyć więcej obrazków!

Maj

Akcja profilaktyczna "Mam haka na raka"

Obrazy newsów: hak1.jpg

 

W dn. 25 lutego br. w naszej siedzibie odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki nowotworowej pod hasłem,, Mam haka na raka". Spotkanie prowadziła pania Iwona Tesmer nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wraz z dwiema uczennicami. Podczas spotkania wyświetlono film

o tematyce nowotworowej, który omawiał  jak można zapobiegać lub  leczyć różne formy  schorzeń rakowych. Rozmawialiśmy o poszczególnych  czynnikach mających wpływ na rozwój komórek rakowychod azbestu, palenia papierosów po konserwowanie i przetwarzanie żywności.

 Na prelekcji obecna była też  Maria Karolak zajmująca się ochroną środowiska w naszej gminie.

 W spotkaniu wzięło udział 17 osób . Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć więcej obrazków.

 

                                                 Marzena

Karnawał w SPON

Obrazy newsów: dscn1965web700.jpgW środę 26 stycznia odbyła się w naszej sierakowickiej siedziba pierwszy raz, w takiej formie, impreza karnawałowa. Było więc, dobre jedzenie, dobra muzyka, dobre towarzystwo... no, i oczywiście tańce.

Na naszej zabawie karnawałowej bawiło się 48 osób z opiekunami. Do tańca  przygrywał na akordeonie p. Józef Klasa  z Załakowa, którego muzyka porywała także do przyśpiewek. Szkoda tylko, że nasza "salka" jest skromna gabarytowo i tańczące pary musiały uważać  na stopy innych tańczących.

O poczęstunek  zadbały: Janka Teclaw, Zosia Lis i Małgosia Gojtowska, którym dziarsko pomagały Teresa Okrój, Krysia Lis i Janka Blok. Zabawa trwała od  godziny 15 do 19.30. Jak zwykle nie zawiedli sponsorzy p. Agnieszka Gosz i p. Piotr Stencel.

Tutaj warto nadmienić, że pomysłodawcą tej formy zabawy byli nasi członkowie.

Zdjęcia, które można obejrzeć w naszej fotogalerii wykonała Ela Jankowska.

Aby zobaczyć więcej zdjęć z tej imprezy kliknij na powyższą fotografię

 

Maj

Pomikołajkowe remanenty...

 Obrazy newsów: img_3677700.jpg W środę 20 stycznia  2011 r. zjawił się w sierakowickim SPONie spóźniony Mikołaj. Ponieważ tradycyjne spotkanie świąteczne nie odbyło się w grudniu organizatorzy zadbali, aby ta sympatyczna impreza odbyła  sie już w nowym roku.

Było oczywiście smaczne jedzonko, miła atmosfera, a każdy dostał  od Mikołaja coś słodkiego. Widać lubimy biesiadować  i spotykać się z innymi ludźmi, gdyż było nas tym razem 55 osób. Jeśli chcesz zobaczyć fotorelację kliknij po prostu na to zdjęcie a przejdziesz do fotogalerii.

Maj

SPON w SP w Puzdrowie

W czwartek 18 listopada spotkaliśmy się z najmłodszymi klasami szkoły w Puzdrowie. W tej niewielkiej wiejskiej szkole panuje atmosfera, której mogą pozazdrościć duże zbiorcze szkoły. Tutaj klimat jest prawie taki, jak w domu, jak w dużej rodzinie.

 

Tematem naszego spotkania, jak zwykle, były: niepełnosprawność i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Temat dość trudny jak na wiek naszych milusińskich, ale nasze obawy okazały się całkiem bezpodstawne. Dzieci były aktywne i rozumiały temat bardziej niż można było się spodziewać w tej grupie wiekowej, a ich zaangażowanie w czasie zajęć było budujące.

 

Jak sobie poradzić, kiedy siedzisz w wózku inwalidzkim, co odczuwa osoba niewidząca? Te i inne tematy chcieliśmy przybliżyć uczniom i myślę, że to się udało. Świetny przykład dali nauczyciele, biorąc aktywny udział w naszym spotkaniu, kiedy pokazywaliśmy jak poruszć się na wózku, jak pokonywać przeszkody, czy tez jak tańczyć z osobą"zmotoryzowaną". Dwie godziny lekcyjne przebiegły szybko, a na koniec dzieci otrzymały znaczki odblaskowe i słodycze.

 

Myślę, że nie jest to nasz ostania wizyta w tej gościnnej szkole!?

 

Maj

Turnus rehabilitacyjny w Dąbkach

W dniach 13-26 09.2010 miał miejsce kolejny turnus rehabilitacyjny dla 24 osób(20 z dofinansowaniem PFRON 4 pełnopłatnie). Tym razem w Dąbkach k/Koszalina. Pobyt z wyżywieniem, zakwaterowaniem i rehabilitacją - 2 zabiegi rehabilitacyjne i gimnastyka usprawniająca, ponadto klimatoterapia i nauka chodzenia z kijkami. Mieliśmy także ognisko z kiełbaskami, wieczorki taneczne, pokazy sprzętu leczniczego. Ośrodek w Dąbkach zorganizował wycieczkę do Darłowa. Resztę czasu - humor, dowcip i spotkania towarzyskie - we własnym zakresie.

 

Zdjęcia z turnusu do wglądu w galerii.

 

Marzena  

Szlakiem krzyżackich zamków

W dniach 25-26.08.2010 odbyła się wycieczka 40 osób ze SPON-u szlakiem zamków krzyżackich. Zwiedzaliśmy zamki w Chełmnie, Świeciu i Gniewie. W Chełmnie oprowadzani przez przewodnika podziwialiśmy Stare Miasto i Park Miniatur Zamków Krzyżackich. Na wycieczkę otrzymaliśmy dofinansowanie z PFRON i UG Sierakowice. Szereg zdjęc z tej wycieczki można obejrzeć na stronie naszej galerii fotograficznej.

 

Marzena

Ostrzycki piknik

Turnus w Ustce

Pierwszy, wiosenny turnus rehabilitacyjny w tym roku odbył się w Ustce w dniach 16-29.04. Wzięło w nim udział 21 osób, które przez dwa tygodnie mieszkały w Domu Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Pomorze". Chociaż pobyt "sponowców" w Ustce przebiegał w cieniu katastrofy po Smoleńskiem, to sierakowiczanie dość intensywnie spędzili ten czas na zabiegach i spacerach.

 

17 kwietnia uczestnicy turnusu złożyli kwiaty i zapalili znicze pod krzyżem upamiętniającym ofiary Katynia i tragedii pod Smoleńskiem.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się Nordic Walking, modna ostatnio forma chodzenia z pomocą dwóch kijków, którą nasze koleżanki zapewne będą kontynuowały w Sierakowicach.

 

W środę 12 maja o godzinie 13 przybędzie do naszej siedziby instruktor tego interesującego sportu, aby zachęcić szersze grono do uprawiania tej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zapraszamy wszystkich chętnych, wstęp wolny. Następny turnus przewidywany jest wczesną jesienią tego roku.

 

Zdjęcia z Ustki obejrzeć można na stronie naszej galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.19
1,083,401 unikalne wizyty